SVÍČKY A OZDOBY Z VOSKU

Vosk vyrábí včely dělnice zpravidla od 12. do 18. dne života pomocí voskotvorných žláz. Říkáme jim včelky stavitelky, protože z něj staví včelí dílo (tam nosí včely zásoby a do dalších matka klade vajíčka).

Vosk byl a je využíván mnohými způsoby, např. ve zdravotnictví, v kosmetice, na ošetření dřeva, pro výrobu svíček... Já Vám nabízím dekorační odlévané svíčky z pravého včelího vosku a tělové, ušní a turbo svíce k ozdravění těla člověka (nebo i zvířat).

Dekorační svíčky vyrábím ze 100%  pravého včelího vosku. Přírodní vosk si zachovává svoji charakteristickou vůni po dlouhou dobu. Je to dáno obsahem těkavých látek ve vosku. Před zapálením svíčku umístěte na vhodný nehořlavý materiál (talířek, svícen a podobně), zapalte si svíčku s určitým záměrem, nebo přáním - může Vám přinést více.

Do mističky s vodou můžete umístit leknín, nebo různé množství menších plovoucích svíček. Je to nejen bezpečné, ale obohatíte si dekoraci o další prvek - vodu.

Pokud máte děti, nezapomeňte se podívat na svíčky zvířátek: sova, koník, beránek, zajíček, kačenka, kuřátko, slepička (také pro velikonoce), býček a telátko (také jako součást figurkového betlému). Děti rádi čichají vůni i před spaním a máte tak pro ně zdravotně nezávadnou hračku z přírodního materiálu.

Ozdoby k zavěšení (hvězdička, zvonečky, různí andílci, medvídek, kostelík, panenka v kroji, srdíčka ... ) využijete na stromeček, ale hodí se i k ozdobení lahve různého druhu (upozorněte na tento účel, zhotovím Vám ozdobu s dostatečně dlouhou nitkou).

 

Cena se může měnit v závislosti na aktuální situaci.Iva Drápelová  |   Administrace Design and Programming by - IvoWeb © 2024