O MĚ

 

Již výběr střední školy ukázal, že mám k přírodě blízko - SZeŠ ve Znojmě. Na vysoké škole jsem se zajímala o alternativní zemědělství a úplně mě zasáhly přirozené způsoby chovu krav a ten nebetyčný rozdíl ve výsledku. Kráva, která má možnost volného pohybu se dokáže sama otelit – porodit tele a nám ho „jen“ ukázat. Z krávy, která je celý život uvázaná u žlabu, to tele tahají násilím.

Pracovala jsem v pekárně. Prošla jsem si více pozic v provozu: ve výrobě, na objednávkách, v expedici zboží, na pokladně, fakturaci, účtárně a zavádění nových podnikových prodejen do provozu. Začátky jsou různé, že?

Při zaměstnání jsem absolvovala kurzy Reflexologie a kurzy Aromaterapie u K. Hadka.

V těhotenství jsem si masírovala reflexní plošky na nohách a nebolely mě záda.

V orientaci na zdraví a služby v této oblasti jsem pokračovala i na MD (9 let - 3 děti) kurzy osobního rozvoje - Poznej svůj cíl od Zdeňky Jordánové celý cyklus několik let.

škola Systému přírodního léčení a vzdělávání Hadži-ki-několik let. Ušní svíce, které jsem se tam naučila vyrábět, nám ušetřily nejeden výjezd na pohotovost se zánětem středního ucha. Je osvěžující, když něco funguje hned napoprvé.

Absolvovala jsem rekvalifikační kurz Masér rekondiční a relaxační .

Uskutečnila jsem pro děti  povídání a hraní O včelách v MŠ Strnadova v Líšni.

Dokončila jsem obor Esoterní fyzioterapie - masáže, dotekové techniky, specifické postupy pro práci s fyzickým a energetickým tělem i duší Body and Soul forming Hadži-ki u Marcely CHadžijské a Miroslava Hadaše, díky a Reflexní terapii manželů Patakyových.

Mívala jsem vybočené palce a už nemám :-)  

Ve Vesněnce jsem navštěvovala kurz Lektor volnočasových aktivit. Informace tam získané mi pomohly se realizací výukových programů o včelách pro MŠ i ZŠ. Na cyklus seminářů o Enviromentální výchově v praxi jsem chodila na Lipku. Na Lipku se stále ráda vracím např. v cyklu Zahradnické minimum. Upletla jsem si tam také svůj první košík z vrbového proutí.

Jsem vedoucí kroužku přírodovědného/včelařského v RC Pastelka a v ZŠ Masarova. Usiluji o realizaci výukového včelínu  v Líšni. S kroužkem pravidelně a rádi navštěvujeme přírodovědnou stanici v Kamenáčkách. Každoročně tam vidíme čolky uprostřed Brna. Tato stanice byla zachráněna a je v novém kabátě! Běžte se tam podívat.

V roce 2013 jsem vytvořila program a zrealizovala Den dětí – návštěva ve včelím úle. Na tomto projektu se podíleli včelaři z Brna - děkuji panu Aleši Příleskému, Marku Lingerovi a Olze Horové a rodinné centrum Pastelka díky všem nadšeným pomocníkům, kteří programu vdechli život. V roce 2014 měl den dětí název Více než jen med a byl o opylování. Svět v ohrožení - se uskutečnil 5.6. 2015 v Líšeňské rokli. 

Vánoce už si nedovedu představit jinak než s dílnami vyrábíme ze včelího vosku, ať už půjde o vyrábění svíček z mezistěn, lití vosku do vody, nebo do ořechových skořápek, a také do forem. Manžel sice občas brblá, že mám všude vosk, ale když přijde domů, řekne, že to tu krásně voní…

S manželem včelaříme v Šatově u Znojma. Starám se o několik včelstev i v Brně-včelařské kroužky.

Kurz Dornovy metody, která řeší nejen délku končetin, ale i postavení kostí v celém těle jsem absolvovala 2014 se Zuzanou Prouzovou, která tuto metodu donesla do Čech. V kombinaci s SM systémem je to revoluce v ortopedii.

Základní kurz SM systému (kurzy 1 A B C D) absolvovala v r. 2017 řeší správnou délku svalů-protažení zkrácených, posílení ochablých. Regeneruje ploténky, pomáhá při bolestech zad...

Kurz SM systému skolioza (5 A) s MUDr. Kateřinou Smíškovou

Cvičím s lidmi individuálně i ve skupinách, cvičení navštěvují také lidé po operacích páteře, před operacemi páteře, s potížemi s ploténkami nebo obratlemi, skoliotici (děti i dospělí), sportovci, kteří se chtějí dostat znovu do kondice po úrazech, či po jiných zdravotních potíží i běžní lidé věnující se preventivní péči o své zdraví (kompenzace sezení, vyhnutí se rodinným diagnózám, ...), vysocí lidé, kteří se mimoděk často předklánějí, ti co cvičí stále břicho a nemají ho podle svých představ.

Jsem jedním ze zakládajících členů České apiterapeutické společnosti ČAPIS z.s, zabývající se léčením včelami a včelími produkty. Kromě konferencí jsem se účastnila týdenního Apiterapeutického kurzu (působení na zdraví pomocí včelích produktů) s Dr. Stefanem Staganciu (2018), rumunským lékařem přednášejícím v mnoha zemích po celém světě.

Permakulturu jsem se učila u Čestmíra Holuši (celoroční setkávání)

V roce 2020 (2017-2020) jsem dokončila 3 leté studium obor včelař na škole Střední odborné učiliště včelařské-Včelařské vzdělávací centrum, o.p.s. v Nasavrkách (SOUV-VVC o.p.s.) Nejsem ale včelmistrině, ale včelmistrová, včely to hned poznaly a chovají ke mě náležitou úctu :-) . Teď vážně: realizuji se na společné včelnici s maželem v Šatově, a samostatně na včelnici v Brně, tato včelnice vznikla pro vzdělávací účely a já děkuji manželům Jelínkovým (Julce a Petrovi) z Líšně za laskavé přijetí a podporu včel a včelařského kroužku v RC Pastelka.

Pokračovací kurz SM systému 2AB červen 2022 v centru u MUDr. Kateřiny Smíškové. Kurz vedl Mgr. Martin Morávek

Jsem ve výcviku kurzy Akademie léčivých bylin Karolína Romášková

Jsem lektorka pánevního dna ve výcviku , jde o cvičení pánevního dna metodou 3x3 fyzioterapeutky Renaty Sahani Skálové

 

 

 

 

       IvaIva Drápelová  |   Administrace Design and Programming by - IvoWeb © 2023